Pole Dance

Uważa się, że genezy Pole Dance należy szukać w afrykańskich rytuałach plemiennych i festynach na cześć wiosny gdzie kobiety z afrykańskiego plemienia tańczyły prowokująco wokół drewnianych palów. W tańcach tych nie chodziło jednak o podniecenie mężczyzny, lecz były one elementem obrzędowym. Pole dance w wydaniu bardziej erotycznym narodził się dopiero w latach dwudziestych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Popularne w owych czasach, objazdowe „jarmarki” oferowały, cieszące się dużą popularnością, pokazy zmysłowych kobiecych tańców.  Występy odbywały się w małych namiotach (tzw. Hoochie Coochie), a tancerki zamiast rurki używały wertykalnego drążka, podpierającego środek namiotu (stąd potem wzięła się nazwa Pole Dance). Taniec przy rurze wkrótce przeniósł się z namiotów do barów, gdzie królował w latach pięćdziesiątych (tzw. burlesque shows), a następnie do klubów tanecznych ze striptizem. Najambitniejsze tancerki zaczęły wprowadzać do programu figury akrobatyczne, dzięki temu w latach dziewięćdziesiątych powstała pierwsza szkoła pole dance i pierwsze filmy instruktażowe. Między innymi za sprawą kanadyjki Fawni Mondey taniec na rurze wyszedł na światło dzienne jako nowoczesna forma fitness oraz dyscyplina sportowa.

Pole Dance rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Bardzo prawdopodobne, że już niebawem zyska powszechne uznanie podobnie jak tango, wywodzące się z argentyńskich domów publicznych czy walc, kojarzony w XII wieku z brudem moralnym. Od jakiegoś czasu podejmowane są nawet próby włączenia pole dance do dyscyplin olimpijskich, co przyczyniłoby się do rozpowszechnienia tej nowoczesnej odmiany fitness oraz widowiska sportowego.

Teraz najlepsze zawodowcy używają rur X-Pole. Kilka przykładów takich rur:
1) https://poleform.pl/kolekcja/polecane/x-pole-xpert-chrome-nx-1 - doskonała rura dla każdego;
2) https://poleform.pl/kolekcja/polecane/x-pole-x-stage-lite - rewalacyjne rozwiązanie dla osób, potrzebujących mieć rurę nie tylko beż montażu, a nawet aby się nie torkała sufitu;
3) https://poleform.pl/kategoria/rury-do-tanca/comp-pole-for-pole-dance-studio-rura-zawodnicza - rury zawodowe X-Pola, najlepsze z rur, które aktualnie są na całym rynku światowym!

Do tego zawsze można dokupić sobię materac, aby się nie bolało spadać xD 
https://poleform.pl/kategoria/materace/materac-pole-form-matt-fioletowy-okragly-skladany

A do zestawu coś na dobry uchwyt https://poleform.pl/kategoria/preparaty-2

I tak mamy cały zestaw, teraz jesteśmy gotowi do treningu a osiągnięć szczytów naszych celów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl